piątek, 19 czerwca 2015

Sernikobrownies z ciastkami Oreo


Brownies to zawsze jest dobry pomysł. Bez względu na to czy wybierzecie wersją klasyczną, z owocami czy karmelem, ciasto na pewno zniknie w przeciągu kilku godzin. Kiedy jednak zabierzecie je do pracy żeby podzielić się słodyczą z kolegami nie zdziwcie się jeśli po 10 minutach zostaną tylko okruszki (które znikną po kolejnych 5 minutach). Dzisiaj zapraszam na sernikobrownies z ciasteczkami Oreo.Składniki:

Masa serowa:
400 g serka Philadelphia
100 g białej czekolady
1/4 szklani cukru
2 jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

Masa czekoladowa:
100 g dobrej jakości gorzkiej czekolady
1/2 szklanki maki pszennej
2 jajka
100 g masła
1/3 szklanki cukru
3 łyżki alkoholu (wódka, rum, whisky)
3 łyżki kakao
1 opakowanie ciastek Oreo

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Zaczynamy od przygotowania masy serowej. Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Pozostałe składniki masy serowej miksujemy razem, następnie dodajemy rozpuszczona czekoladę i mieszamy tylko do połączenia składników.

Przechodzimy teram do przygotowania masy czekoladowej. Czekoladę rozpuszczamy z masłem w kąpieli wodnej i lekko studzimy. Cale jajka ucieramy z cukrem na jednolitą masę. Dodajemy rozpuszczoną czekoladę z alkoholem i mieszamy. Następnie dodajemy przesiane kakao i make i dokładnie mieszamy.

Nastawiamy piekarnik na 180 st C z termoobiegiem. Blaszkę 20x20cm smarujemy masłem i wykładamy papierem do pieczenia. Wylewamy 1/2 masy czekoladowej, następnie warstwę masy serowej, na to znów masę czekoladowa i na koniec serowa. Na wierzchu układamy cale lub połamane ciastka Oreo i pieczemy ok. 30 minut do momentu aż masa serowa będzie sprężysta w dotyku.


1 komentarz: